top of page

Léčba pomocí individuálních bylinných směsí a přírodních produktů

bouquet-890338_1280.jpg

Přestaňte léčit každý problém zvlášť a uzdravujte se komplexně. Najděte v sobě odvahu být zdraví a žít své sny. Je nezbytné vždy se zaměřovat na celý organismus. Hledat cesty, jak v těle vytvořit harmonii a rovnováhu. Probouzet samoléčebné mechanismy. Snažím se propojit léty prověřené metody starých mudrců s moderními principy. Kladu důraz na změnu životního stylu a každodenní uvažování o svém zdraví. Objednat se můžete pomocí emailu tradicniterapie@gmail.com nebo telefonicky na 608 77 05 06.

Během vstupního vyšetření (sledování pulzu, jazyka) a podrobného zdravotního formuláře je možné odhalit základní dysfunkce a potíže v organismu. Terapie samotná je možná až po vstupním vyšetření, pohovoru a stanovení diagnózy.

Mezi časté potíže, které lze výrazně zlepšit úpravou stravy a podáváním vhodných bylin, patří civilizační choroby (vysoký tlak, cukrovka, poruchy štítné žlázy), problémy s otěhotněním, únavový syndrom, bolesti hlavy a migrény, potíže trávicího traktu, alergie, kožní problémy, gynekologické obtíže apod.

Byliny mají velmi silné účinky

 

Vysoké koncentrace bylin mohou zcela změnit fungování organismu. S bylinami je proto nutné zacházet velmi opatrně. V léčbě používám osvědčené kombinace rostlin v takovém poměru, aby tělo posílily a uzdravily. Dokáží povzbudit, vzpružit vyčerpanou mysl nebo uklidnit rozháraný žaludek. V dnešní době, která nás neustále vystavuje stresovým situacím, jsou nejrůznější bylinné směsi jednou z možných zbraní proti únavě, špatnému zažívání a napětí, které našemu organismu nesvědčí.

Vždy je lepší užívat rostliny a stravu, která roste u nás, a kterou znali již naši předci. Pokud to jde, sáhneme po lokálním zdroji. Čínská medicína nám však nepřináší byliny a jejich směsi, přináší nám teorii, která se dívá na tělo a jeho funkce v souvislostech. Tento princip je platný pro vše, co je na této planetě. Jde o pochopení souvislostí a celistvosti organismu a jeho propojení se světem i vesmírem. Některé čínské byliny jsou pak v tomto kontextu účinnější, protože jsou lépe probádané. Vždyť východní medicína čerpá zkušenosti ze své více než 5000 let staré kontinuální historie.

Ještě před 200 lety se lidé léčili pouze prostředky z přírody. Nyní již bylo vědecky dokázáno, že rostliny disponují velkou léčivou silou a že jemná přírodní medicína často lépe než chemicky vyrobené léky. V ideálním případě je vhodné užívat byliny jako prevenci.

Zdraví je základním pilířem našich výsledků v osobním či pracovním životě. Náš jídelníček (doslova vše, co sníme a vypijeme) ovlivňuje naši imunitu, vitalitu, koncentraci, náladu i schopnost těla adaptovat se na stres. Fytoterapie nám každý den dokazuje svou sílu. 

Léčba bylinkami, houbami či minerály je jedním z hlavních pilířů tradiční čínské medicíny. Bylinné recepty, které znají dnešní lékaři čínské medicíny, jsou užívány k léčbě v nezměněné podobě již tisíce let. V kontinuitě a tradici je právě jejich síla. Byly vyzkoušeny na miliónech pacientů. Svými vlastnostmi dokáží navracet tělu ztracenou rovnováhu.

Osobní přístup je i ve fytoterapii základ úspěchu

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychickou nestabilitu, očistu gynekologických kandidóz, menstruační problémy, migrény a další zdravotní neduhy.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

photo-1532092367580-3bd5bc78dd9d.jpg

Více informací, různé tipy a doporučení najdete v textech na blogu

www.tradicni-terapie.cz

Byliny, potraviny a jejich účinky

Objednat se na celostní diagnostiku a terapii můžete prostřednictvím emailu:

tradicniterapie@gmail.com

banner_uzky_maly.jpg
bottom of page