Mějte čistou, zdravou pleť
bez akné, ekzému či plísní

Zbavte se nečisté pleti, akné, ekzémů a plísní jednou pro vždy! Vyřešte kožní potíže pomocí tradiční čínské medicíny, úpravy životosprávy a vhodných bylin. Často stačí jen doplnit do těla krev, zbavit organismus horkosti a jedů – ráda vám poradím, jak na to. Akné podle tradiční medicíny vzniká nahromaděním horka v organismu. Horko se spojí s nadbytečným vlhkem a vybuchuje ven formou pupínků. Jak s tím naložit? Objednejte se pomocí emailu tradicniterapie@gmail.com nebo telefonicky na 608 77 05 06.
Akné se dle TČM nejčastěji vyskytuje ve třech případech:
-
V období dospívání to je zejména akné ve formě černých teček (komedonů) anebo drobných papulek (tuhých kožních útvarů). Výsev je hlavně na čele, nose a obličeji. Někdy se objeví i pustulky (drobné pupínky vyplněné hnisem), které mohou pokrývat celý obličej. Dospívání jako takové se v systému východní medicíny chápe jako „probouzení se ohně Ming Men“, který je lokalizován mezi ledvinami. Představuje zesílení yangu, což je symbol pro expanzi, teplo, hlasitost, horkost, rychlost, slunce, oheň atd.
-
Výskyt akné ve vyšší věkové skupině může být dán nevhodnými stravovacími návyky, kdy se stravovací prohřešky projektují na kůži. Pupínky jsou větší a víc hnisají. Vyskytují se hlavně pod úhly čelisti, v dekoltu a na zádech. Pokud je zánět dlouhodobý, může na kůži zůstat drobný kráter. Jestliže akné představuje velké množství zánětlivých pustul, které hnisají, jsou bolestivé, mají vzhled cyst a mohou tvořit i keloidní jizvy. Jde o nadmíru horka, a protože se přilil olej do ohně, došlo k mnohem intenzivnějším projevům.
-
Specifickou skupinou jsou ženy, které vysadily hormonální antikoncepci. V průběhu užívaní antikoncepce se jinak přirozeně expanzivní yang tlumil, což dlouhodobě vede ke stagnaci a k vznikajícím blokádám, které se po vysazení teprve projeví. Může vypadat jako podkožní pupínky bez většího hnisání, tvoří se víc do hloubky. Výrazné zhoršení nastává před menstruací a nejčastější výskyt je na bradě.
Akné se dá rozlišovat i podle toho, který orgán ho způsobuje. Dle MUDr. Petra Hoffmanna se nejčastěji jedná o plíce, žaludek, tlusté střevo a krev:
-
Horko v plicích – horko je v těle roznášeno "větrem" a vznikají pupínky, které se rychle rozšiřují na bradě, čele a kolem nosu.
-
Horko v žaludku a tlustém střevě – jedná se o těžší formu prvního typu akné. Pupínky se objevují především kolem úst, na tvářích, hrudníku a zádech. Kůže rychle reaguje, když sníme něco špatného. Často také dochází k pálení žáhy, zácpě nebo naopak měkké stolici či nadýmání po jídle. Kůže je mastná.
-
Horko v krvi – v tomto případě se často jedná o akné ze stresu, emocionální akné a akné po vysazení hormonální antikoncepce. Vyskytuje se kolem nosu a úst, na tvářích, mezi obočím. Akné se často zhoršuje před menstruací a při ovulaci.
-
Stagnace hlenu s blokádou krve – jde o dlouhotrvající a tvrdohlavé akné, často vznikají bolestivé a zanícené cysty.
-
Vlhké horko – pro tento případ jsou typické tekutinou naplněné cysty, hnisající pupínky a odolné jizvy.
Léčba kožních nemocí dle TČM obvykle spočívá v uhašení vnitřního horka a vyčištění postiženého orgánu. K tomu slouží speciálně namíchané bylinné směsi, ale výrazně pomůže změna stravování. Nevhodná strava přispívá velkou měrou na tvorbě horka a vlhka, což jsou základní příčiny tvorby akné i mnoha dalších kožních nemocí.
Abyste uhasili vnitřní horko, měli byste se jednak vyhýbat potravinám, které jej v těle způsobují (smažená jídla, alkohol, chilli, čokoláda), a také začít konzumovat víc potravin, které tělo ochlazují. S očistou organismu pomůže zelený jíl. Vzhledem k tomu, že horko vzniká také v důsledku stresu, měli byste se snažit víc relaxovat a stres kompenzovat podle dechových cvičení a podobně.
Doporučené potraviny při vlhkých ekzémech a akné:
-
veškerá vařená zelenina
-
ječmen, pohanka, proso (jáhly), rýže
-
červená čočka, fazolové lusky, hrách
-
krab, losos, žralok, kapr
-
brambory, brokolice, celer, cuketa, červená řepa, česnek, chřest, kedluben, květák, kyselé zelí, lilek, mrkev, okurka, rajčata, ředkvička, žampiony
-
ananas, angrešt, banán, borůvky, brusinky, citron, datle, grep, hruška, jablko, jahody, kiwi, maliny, mandarinky, žlutý a červený meloun, mango, ostružiny, papája, pomeranč, rebarbora, rybíz, šípky, blumy
-
husa, kachna, králík, telecí, vejce
-
kurkuma, bezinkový květ, čekanka, heřmánek, jitrocel, kontryhel, levandule, lipový květ, listy z břízy nebo maliníku, máta, meduňka, měsíček lékařský, třezalka, benedikt
-
zelený čaj, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
Nepijte po jídle nebo při jídle větší množství tekutin. Oslabujete tak totiž trávení. Nestrávená strava může opět způsobovat horko v těle. Ze stejného důvodu se také doporučuje důkladně žvýkat, abyste trávení nastartovali a podpořili.
Kůži můžete ošetřit vhodnými přírodními prostředky na zánětlivou pleť.
Zatímco akné je obvykle způsobeno „vlhkým horkem“, u většiny ekzémů jde spíše o tzv. „suché horko“, při kterém vzniká suchý, svědivý a olupující se ekzém. U suchého ekzému je častým viníkem tzv. „nedostatečnost krve“ a oslabení „jinového“ aspektu organismu. Tento typ ekzému se vyskytuje nejčastěji u štíhlých lidí a u žen po porodu a při kojení, kdy je tendence k „suchosti“ krve. Tady často pomůže sezamový olej.
U kožních problémů je důležité dbát na dostatek minerálů, soli a odkyselení.
Stav pokožky dle tradiční medicíny odráží stav plic. A plíce souvisí se střevem. Vše je propojeno.
Konkrétní tipy pro řešení ekzémů a kožních potíží najdete i zde.
Osobní přístup a vlastní zkušenosti jsou základem úspěšné léčby
Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.
Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.
Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu gynekologických kandidóz, menstruační problémy, migrény a další zdravotní neduhy.
Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com.
Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.
Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

Více informací, různé tipy a doporučení najdete v textech na blogu
Objednat se na celostní diagnostiku a terapii můžete prostřednictvím emailu:
telefon: 608770506